patiler

patiler
  • Updated:September 25, 2021 9:56 am
  • Last visit:September 25, 2021 9:55 am
  • Member Since:September 25, 2021 9:55 am
Kediler Hakkinda Hersey

Insanlarin en yakin dostlari olan canlilarin kediler ve köpekler oldugunu rahatlikla söyleyebiliriz. Özellikle kendisini yalniz hisseden insanlarin evcil hayvanlar sayesinde yasantilarina biraz daha renk katabildiklerini görüyoruz. Bu durum hem insanlarin hem de hayvanlarin birlikte çok güzel bir sekilde yasayabildiklerini açik bir sekilde göstermektedir. Bu arkadaslik sayesinde hem insanlar tek basina bir hayat yasamak durumunda kalmayacak hem de sicak bir dostlugun baslamasi saglanmis olacaktir.


Özellikle evcil hayvan besleyen insanlarin daha sosyal bir yasantiya sahip oldugunu ve bu iliskinin olumlu etkilerini net bir sekilde dile getirmemiz mümkündü. Insanlarin birlikte yasadiklari kediler hakkinda hersey, hem onlara yoldas olmakta hem de hayatlarini bir düzene sokmalarinda yardimci olmaktadir. Bu durum karsisinda sahiplenilen hayvanlarin bakimini üstlenen insanlar daha fazla sorumluluk alarak bu durumun hayatinin daha kontrollü bir hale gelmesi için oldukça önemli bir adim olarak degerlendirilebilir.


Insanlarin en sadik dostu olan köpekler, yüzyillardir baris ve huzur içinde yasadigimiz dostlarimizdir. Özellikle evcil hayvan olarak beslenmekle birlikte birçok farkli alanda ve ihtiyaca karsilik kullanilan köpek dostlarimiz, belki de insanla en iyi anlasan hayvan olma özelligini de elinde bulunduruyor. Özellikle Terrier cinsi köpekler evlerde beslenmeye en uygun tür olarak dikkatleri çekmektedir. Dost canlisi, sicakkanli ve oldukça hareketli olan bu köpek türü özellikle minik ve sevimli olmasi sayesinde insanlarla hizli bir sekilde iletisim kurabilmektedir.


Bununla birlikte hem evde beslenmeye hem de farkli amaçlar için kullanilmaya en uygun tür ise Alman çoban köpegi olarak kabul edilmektedir. Oldukça atletik bir yapiya sahip olmakla birlikte sirin bir görüntüye sahip olan bu tür, evcil hayvan olarak evde beslenmeye uygundur. Ayni zamanda oldukça zeki olan bu tür gerekli dogru egitimin verilmesi sayesinde savunmadan tutunda avlanmaya varincaya kadar birçok farkli alanda kullanilabilmektedir. Bu tür genellikle güvenlik güçlerine olan yardimlariyla bilinmekle birlikte çoban köpegi olarak da kullanilmaktadir. Alman çoban köpekleri çevik yapisinin yaninda zekalarini oldukça iyi kullanabildikleri için oldukça aktif bir sekilde kullanilan türler arasindadir. Ayrica oldukça güzel bir görüntüye de sahiptirler. 'Kral Çoban Köpegi' olarak da isimlendirilen Alman çoban köpegi güzel badem gözleriyle insanin en yakin dostu olmaya adaydir. Yeni seyler ögrenmeye oldukça isteklidirler. Bundan dolayi diger türlere göre oldukça kolay bir sekilde egitimlerinin tamamlanmasi söz konusudur. Egitimlerinin ardindan sahiplerinin seslerine karsi oldukça hassas bir yapiya sahip olurlar.


Daha sert bir görünüme sahip köpek türü sevenler için ise Danua oldukça yerinde bir tercih olacaktir. 4 asir önce Almanya'da gelistirilen bir köpek türü olan Danua, görüntü itibariyle oldukça heybetli ve sert bir mizaca sahiptir. Bu tür köpeklerin ilk olarak domuz avlarinda kullanilmak üzere gelistirildigi bilinmektedir. Alman mastifi olarak da bilinen bu tür, insanlara olan yakinligiyla bilinir. Insanlarla birlikte yasamaktan ve onlarla birlikte zaman geçirmekten oldukça keyif almaktadirlar. Görünüsleri her ne kadar sert ve kaba olsa da aslinda çocuklarla oynamaktan mutlu olurlar. Hatta köpek türleri arasinda çocuklara karsi en sabirli tür olarak bile ifade edilebilmektedir. Sevgi dolu yapisiyla bilinen Danua ayni zamanda çok fazla havlamayan bir köpek cinsidir. Oldukça iri bir irka sahip olmakla birlikte bekçi köpegi olarak kullanilmak için idealdirler. Karsi cins köpeklere ve kedilere karsi baskin bir tavir takinmalariyla bilinmektedirler. Egitimleri için özellikle küçük yaslarindan itibaren ilgilenilmeleri gerekmektedir. Oldukça iyi bir egitim almalari sayesinde oldukça itaatkar olabilirler.

https://patiler.net
 

Profile Ads